پيام تسليت مدير كل ثبت اسناد و املاك استان آذربايجان شرقي به مناسبت فرا رسيدن ماه محرم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 02 مهر 1396 ساعت 12:31

moharam

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجانشرقی در  پیامی بمناسبت فرارسیدن ماه محرم، ایام سوگواری سرور آزادگان جهان، امام حسین(ع ) را به تمامی شیعیان و مسلمین و آزادگان جهان تسلیت گفت. ( ماه محرم ماه شور و شعور و عشق و فریاد است .ای ماه خون دوباره می آیی و سکوت تاریخ را در هم می شکنی و بغض و ناله ها را از حنجره ها آزاد میسازی).
مهندس به پائی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری عاشورا را روح انقلاب اسلامی ایران دانست و افرود: در مورد مساله محرم و عاشورا‚  باید بگویم که روح نهضت ما و جهت گیری کلی و پشتوانه پیروزی آن‚ همین توجه به مسایل مربوط به عاشورا بود.
اگر در جامعه ما‚ عشق به امام حسین(ع) و یاد او و ذکر مصایب و حوادث عاشورا معمول و رایج نبود‚ معلوم نبود که نهضت با این فاصله زمانی و با این کیفیتی که پیروز شد‚ به پیروزی می رسید.
آنچه که نهضت ما را جهت می داد و امروز هم باید بدهد‚ دقیقا همان چیزی است که حسین بن علی(علیه السلام) در راه آن قیام کرد. ما امروز‚ برای شهدای خود که در جبهه های گوناگون و در راه این نظام و حفظ آن‚ به شهادت می رسند‚ با معرفت عزاداری می کنیم. آن شهید و جوانی که یا در جنگ تحمیلی و یا در برخورد با انواع و اقسام دشمنان و منافقان و کفار به شهادت رسیده‚ هیچ شبهه یی برای مردم ما وجود ندارد که این شهید‚ شهید راه همین نظام است و برای نگهداشتن و محکم کردن ستونهای همین نظام و انقلاب‚ به شهادت رسیده است.
محرم دوران انقلاب‚ بامحرم های قبل از انقلاب و دوران عمر ما و قبل از ما‚ متفاوت است. این محرم ها‚ محرم هایی است که در آن‚ معنا و روح و جهت گیری‚ واضح و محسوس است. ما نتایج محرم را در زندگی خود می بینیم. حکومت و حاکمیت و اعلای کلمه اسلام و ایجاد امید به برکت اسلام در دل مستضعفان عالم‚ آثار محرم است.