برگزاری سومین جلسه کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 27 آبان 1396 ساعت 12:56

edolat-9608

سومین جلسه کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداره کل ثبت اسناد و املاک در دفتر مدیریت این اداره با حضور مدیر کل و واحد انفورماتیک و نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ثبت اسناد واملاک استان ،مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در این جلسه با اشاره به الکترونیکی نمودن تمامی امورات ثبتی استان افزود:با راه اندازی سامانه الکترونیکی در رابطه با بحث پیشگیری از وقوع هرگونه جرم از جمله تخلفات سردفتران بهترین عملکرد را شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: جمع آوری توکن و جایگزین نمودن اثر انگشت از جمله مهمترین موارد پیشگیری از وقوع جرم از جمله تخلفات سردفتران می باشد.

کاظم به پایی ادامه داد: اداره ثبت جزو سازمان های حاکمیتی میباشد که در بعضی موارد حق هیچگونه دخل و تصرفی در آن نمیباشد و ما تنها تابع قانونی هستیم که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برایمان تعیین نموده است.به طوری که با ورود به سامانه الکترونیکی به هیچ وجه قابلیت کپی برداری نیز مقدور نمی باشد.

رییس فناوری اطلاعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان نیز با حضور در این جلسه و بررسی و ارائه آمارهایی در خصوص سامانه الکترونیکی این مجموعه گفت:تا کنون 6 میلیون از دفاتر اداره کل ثبت اسنادو املاک استان اسکن شده است و اکنون نیز 20 میلیون برگ از پرونده ها ی ثبتی در آرشیو الکترونیکی در حال اسکن می باشد.

در پایان جلسه نیزنماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ازپیش بینی اختصاص اعتبار به اداره ثبت اسناد و املاک خبردادو نیز خواستار تعامل بیشتراداره کل ثبت اسناد و املاک با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شد.