مصاحبه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در برنامه زنده سحرلر شبکه استانی سهند در خصوص مقابله با جعل اسناد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 14:38

photo 2018-01-21 11-33-38

مصاحبه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در برنامه زنده سحرلر شبکه استانی سهند در خصوص مقابله با جعل اسناد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان آقای به پایی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با حضور در برنامه سحرلر شبکه استانی در خصوص جعل اسناد طی مصاحبه ای به این موضوع مهم پرداخت.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک در پاسخ به سوال مجری که چگونه میتوان مانع جعل اسناد شد،گفت:هم اکنون در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان سیستم الکترونیکی جایگزین روشهای سنتی شده است و این رویه عامل مهمی در جلوگیری از جعل اسناد و پیشگیری از وقوع جرم میتواند باشد.

به پایی تصریح کرد:خوشبختانه در سال های اخیر اداره کل ثبت اسناد واملاک آذربایجانشرقی در راستای ارائه خدمات واجرای سیاست های کلان سازمان ثبت به مردم شریف استان گام های مثبتی برداشته است و تحول عظیمی در فرآیندها و شیوه های ارائه خدمات ،ارتقائ رضایت متقاضیان خدمت،شفاف سازی امور،کاهش مراجعات حضوری،ارائه حداکثری خدمات در محیط مجازی و ارتقا سلامت اداری ایجاد کرده است.

کاظم به پایی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به کاهش چشمگیر مراجعه متقاضیان و همچنین ارائه خدمات الکترونیکی به جای خدمات سنتی با استفاده از سامانه ها و بانکها ی اطلاعاتی به روز گفت:هم اکنون اداره ثبت اسناد و املاک سامانه ها ،نرم افزارو بانک های اطلاعاتی گوناگونی مانند سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی در دفاتر اسناد رسمی،سامانه ثبت الکترونیک ،ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری،سامانه ثبت الکترونیک مالکیت های صنعتی،خدمات الکترونیک حوزه اجرای مفاد اسناد رسمی و...را جهت تسهیل و تسریع امور متقاضیان و خدمات ثبتی ایجاد و راه اندازی کرده است.

وی عنوان کرد:هم اکنون 400 دفتر اسناد رسمی و 200 دفتر ازدواج و طلاق در آذربایجان شرقی فعال هستند که تمامی این دفاتر به سامانه الکترونیکی متصل هستند.

وی همچنین تاکید کرداستفاده از سامانه ثبت احوال در دفاتر اسناد رسمی و بانک املاک احراز هویت را نمایان می سازد.

 وی درپایان از مردم شریف استان تقاضا کرد نسبت به تعویض اسناد دفترچه ای خود به سند تک برگی کاداستری اقدام نمایند تا پیشگیری های لازم در خصوص جعل اسناد بعمل آید.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 01 بهمن 1396 ساعت 14:41