دیدار سران دفاتر اسناد رسمی با مدیر کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 02 اردیبهشت 1398 ساعت 10:11

didar-saran-asnad-98

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی جلسه ای با حضور مدیر کل ثبت استان و معاون اسناد و رییس حفاظت ثبت اسناد و املاک استان و سران دفاتر اسناد رسمی در دفتر مدیر کل ثبت اسناد و املاک ـآذربایجانشرقی برگزار شد.

به پایی با تبریک اعیاد شعبانیه و مولود حضرت ولیعصر (عج)هدف از تشکیل و برگزاری این نشست را روان سازی اهداف عالی سازمان ثبت اسناد در دفاتر اسناد رسمی ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه برابر آیه صریح قرآنی سردفتران کاتبان بالعدل تلقی شده اند نیاز است سران دفاتر اسناد رسمی به طرز صحیحی در رویه کاری کاتب بلعدل بودن را به سرمنزل مقصود برسانند.

وی از بازرسی های حفاظتی بعمل آمده در سال 97 از دفاتر اسناد رسمی اظهار خشنودی نمود و تاکید کرد:اگر زیر ساختها به نحو احسن تعریف شوند و با اصول و قانون و رعایت نظم اداری پیش رود قطعا خروجی نیز ثمربخش خواهد بود.

کاظم به پایی با اشاره به رعایت اصول حفاظتی در حفظ پرونده های اسناد رسمی و حقوق شهروندی و تکریم اربابان رجوع اظهار داشت: استرس و تنش در حیطه کاری مجموعه ثبت همیشه حاکم است و بر همه سردفتران امری ضروری است که برای صرفه جویی در وقت و حفظ امنیت و خصوصا مهار کردن افراد سودجو در بحث جعل ،نظم دادن بیشتر به دفاتر اسناد رسمی از جمله بایگانی نمودن پرونده ها را رعایت کنند چرا که رعایت نظم و بایگانی نمودن پرونده ها پایه و اساس دستورالعمل های صادره و آرشیو الکترونیکی از لحاظ کمی و کیفی خدمات ثبتی موثر خواهد بود و با دسترسی به مدارک موجود انجام امورات میسور خواهد بود.

به گفته ی این مقام مسئول با عنایات ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک خواهیم توانست در الکترونیکی نمودن آرشیو دفاتر اسناد رسمی نیز گام های مثبتی برداریم و امورات ثبتی مردم را مرتفع نماییم.

همچنین سلطانی معاون امور اسناد و تعدادی از سردفتران نکته نظرات و پیشنهادات خود را بازگو کردند.

در پایان با اهدا لوح تقدیر به سران دفاتر از سوی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان از زحمات آنان تقدیر و تجلیل شد.