برگذاری آزمون سردفتری ازدواج مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 01 خرداد 1390 ساعت 09:24

آگهي انتخاب سردفتر ازدواج سال 1390

« و یژه آقایان »

 

سازمان ثبت اسناد و املاك كشور حسب مفاد نظامنامه انتخاب سردفتري ازدواج در نظر دارد ، با توجه به اعلام نياز واحدهاي ثبتي در سراسر كشور از بين آقايان از طريق آزمون كتبي و اختبار سردفتر ازدواج براي نقاط مورد نيازانتخاب نمايد.

 

 

 

 

 

 شرايط لازم براي شرکت در آزمون کتبی سردفتري ازدواج

الف: شرايط عمومي

- متدين به دين مبين اسلام و متعهد به نظام جمهوري اسلامي ـ ملتزم به احكام شرعی ـ متأهلـ دارا بودن حداقـل 25 سال تمام ( متولدین قبل از تاریخ   27/3/1365)

- حسن شهرت وتوانايي انجام كار وبرخورداري از سلامت كامل جسماني و رواني ـ داشتن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از خدمت نظام وظيفه در زمان ثبت نام.

ب : شرايط اختصاصي

دارا بودن يكي از مدارك تحصيلي ذيل در زمان ثبت نام :

1) مدارک علمی حداقل سطح دو ( اتمام رسائل و مكاسب )صادره از شوراي عالي مديريت حوزه علميه قم يا دانشكده الهيات دانشگاه تهران.

2) گواهی افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد .

3) مدرك كارشناسي يا بالاتر در رشته حقوق ، الهيات و معارف اسلامی ( گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي ) و علوم ثبتي .

4) روحانيونی که حداقل دارای مدرك تحصيـلي كارشناسي ( ليسانس) در رشتـه هاي ادبيات (  زبان فارسي و عرب ) ، فقه و اصول ، تفسير ، علوم قرآني ، حديث ، الهيات و معارف اسلامي .

مواد امتحانيو ضرائب آن :

عبارت است از ادبيات فارسي (2) ، عربي(3) ، متون فقهي (4)، حقوق مدني (3) ، احكام شرعي(3) ، اطلاعات عمومي(2) و مقررات مربوط به ازدواج و طلاق(4)

تذكرات مهم :

1 ) انتخاب سردفتر ازدواج  براي اقليت هاي ديني از شمول اين آزمون خارج است بديهي است حسب اعلام نياز مراجع ديني مزبور بررسي لازم معمول خواهد شد.

2 )سران دفاتر اسناد رسمي و ازدواج و طلاق و دفترياران اول مجاز به شركت درآزمون فوق نمي باشند.

3 )وجوه پرداختي به هيچ عنوان مسترد نخواهد شد .

4 ) سؤالات مربوط به متون فقه متقاضيان اهل سنت از كتب فقهي آنان استخراج خواهدشد . بنابراين لازم است اينگونه متقاضيان در برگ درخواست نوع مذهب را صريحاً قيد نمايند .

5 ) ثبت نام صرفاً درمهلت ياد شده از طريق سایت اینترنتی  به نشانی : www.Moeeniran.comصـورت می گیرد لذا از مراجعه حضوري براي تحويل مدارك ثبت نام یا ارسال پستی آن جداً خودداري نمايند كه ترتيب اثر داده نخواهد شد.

6 ) هرمتقاضي حق انتخاب دو محل با اولویت اول و دوم را دارد و لازم استنام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند

7 ) محل مورد تقاضا را طبق اعلام نيازهاي ذكر شده در آگهي از جهات مختلف مورد بررسي قرار داده و انتخاب نمايند زيرا پس ازثبت نام تغيير محل مورد تقاضا به منظور جلوگيري از تضييع حقوق ساير متقاضيان  به هيچ وجه امكان پذيرنمي باشد .

  8 ) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید احرازصلاحيت براي انتخاب سردفتري ازدواج به تشخيص سازمان ثبت اسناد واملاك كشور خواهد بود.

9 ) متقاضيان در صورت قبولي حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت .

نحوه ثبت نام :

-  ثبت نام متقاضیان  واجد یکی از  مدارک علمی به شرح  مندرج در قسمت شرایط اختصاصی  به صورت اینترنتی خواهد بود  متقاضيان پس از مطالعه دقيـق و كامل آگهی ثبت نام درصــورت واجد شــرايط بودن مي توانند بامراجعه به سایت اینترنتی نشانی : www.Moeeniran.com نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام نمایند و در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نیست .

1- تکمیل فرم تقاضای ثبت نام در سایت مذکور از تاریخ 1/3/90لغایت 12/3/90 . 

2- ارسال عکس : متقاضیان می بایست عکس پرسنلی 4×3 خود را با عرض 150 و ارتفاع 200 پیکسل و با فرمت JPGو حجم حداکثر 200 کیلو بایت در رایانه اسکن نموده و آن را در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند .( عکس روحانیون لازم است ملبس به لباس روحانیت باشد )

 3-  پرداخت وجوه به شرح ذیل :

الف ـ حق ثبت نام به مبلغ 000/50 ریال به حساب سیبا 2171329005007 نزد بانک ملی شعبه ثبت کل( كد 301) تهران به نام تمركز وجوه حاصل از برگزاري دوره هاي آموزشي خاص ( قابل واريز در كليه شعب بانك ملي )

ب ـ هزینه برگزاری آزمون به مبلغ000/100 ریال به حساب سیبا شماره 0336091619006  بانک ملی بنام سازمان معین ادارات قابل واریز درکلیه شعب که اطلاعات فیش های واریزی و سایر موارد ( مطابق نمونه نمایش داده شده در سایت فوق ) را در قسمت مربوط به پرداخت وجوه وارد و نهایتاً پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تائید مراتب توسط سایت ، شماره رهگیری خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و در یافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند .

ملاحظات مهم جهت ثبت نام :

-        قبل از ثبت نام به راهنمای نحوه تکمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمائید .

-    ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات فرم تقاضای شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداری کنند .

-    شماره های سریال موجود در رسید فیش های واریزی که به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمائید .

-    قبل از واریز وجوه ثبت نام لازم است متقاضیان از احراز شرایط خود با مفاد آگهی ثبت نام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی شود .

 تذکر1-از آن جهت که صدوروتحویل کارت ورود به جلسه موکول ومنوط به ارائه شماره رهگیری خواهد بود توصــیه می گردد داوطلبین محترم درحفظ ونگهداری شماره مذکور دقت ومراقبت لازم رامعمول نمایند.

تذکر 2- از آنجائی که کلیه اطلاعــات مربوطه طی تشریفات و تکمیل پرونده سردفتری ازدواج از طریق ارسال پیامک به تلفن همـراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد ، لذا متقاضیان موظفنـد بندهای 14 و 15 تقاضانامه را تکمیل نمایند . بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بخش های مزبور متوجه متقاضی محترم خواهد بود .

تاریخ برگزاری آزمون ونحوه توزیع کارت :این آزمون در روزجمعه مورخ 27/3/90 برگزارخواهد شد ومحل برگــزاری آزمون منحصراً در تهران می باشد که آدرس حوزه های برگـزاری آزمون و زمان توزیـع کارت طی اطلاعیه های آتی در سایت سازمان معین ادارات به نشانی مندرج در بند 5 به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

اسامی متقاضیان واجد شرایط که حائز حد نصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند حداکثر ظرف 15 روز پس از برگزاری آزمون در سایت فوق الذکر اعلام خواهد شد این افراد می باید مدارک ذیل را حداکثر ظرف 5 روز از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی 3139/15815 ارسال نمایند . 

1- تصوير مصدق از مدرك يا مدارك تحصيلي مطلوب.

2- تصوير مصدق از دو طرف كارت پايان خدمت يا معافيت دائم .

3- تصوير مصدق از تمام صفحات شناسنامه .

4- چهار قطعه عكس 4×3 تمام رخ جديد پشت نویسی شده كه از يك نگاتيو تهيه شده باشد .

5- اصل فیش پرداخت مبلغ پنجاه هزار ريال (000/50 ريال )     

6- اصل فیش پرداخت مبلغ یکصد هزار ریال (000/100 ریال )

 توّجه :

  داوطلبینی که مطابق آگهی انتخاب سردفتری سال 89 در تاریخ 16/11/89 اقدام به ثبت نام نموده اند ثبت نام آنان به قوت خود باقی است و نیاز به اقدام مجدد ندارند .

 2 ـ آن دسته از داوطلبینی که مبلغ 500/83 ریال از بابت هزینه ثبت نام را پرداخت نموده  ولی موفق به ثبت نام نگردیده اند پس از پرداخت ما به التفاوت هزینه برگزاری آزمون به مبلغ 500/16 ریال مجازبه ثبت نام    می باشند .

 

نمونه فرم تقاضا

جدول اعلام نیاز دفاتر ازدواج در استان آذربایجان شرقی

 

 

 

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 02 خرداد 1390 ساعت 10:46